19 maja 2015 roku uczniowie klas trzecich otrzymali tablety w ramach projektu eTornister. Grupa 51 uczniów i 12 nauczycieli z naszej szkoły otrzymała tablety edukacyjne wyposażone w super szybki dostęp do Internetu LTE oraz możliwość dostępu do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur, a także wielu edukacyjnych aplikacji na urządzeniach mobilnych. Program będzie realizowany przez najbliższe trzy lata szkolne. Projekt finansowany przez miasto został przygotowany przez sieć telefonii komórkowej Plus przy udziale Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Pearson International, LG oraz PZU.

Z tej okazji gościli u nas: Prezydent Miasta Radomia – Pan Radosław Witkowski, Wiceprezydenci – Pan Karol Semik i Pan Rafał Rajkowski, którzy wręczyli uczniom tablety, wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu – Pani Izabela Gmur, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu – Pani Anna Ostrowska, inspektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu – Pan Marcin Snopczyński, z ramienia Polkomtel Dyrektor Departamentu Klientów Kluczowych – Pan Michał Malinowski, Krajowy Kierownik ds. Klientów Kluczowych – Pan Krzysztof Szczepański oraz Kierownik Sprzedaży – Pan Andrzej Rafał. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne były reprezentowane przez Panią Marzeną Korycką – Kierownika Zespołu Nauk Matematyczno – Przyrodniczych oraz Pana Arkadiusza Celebana – Kierownika Regionu i konsultanta edukacyjnego. Wydawnictwa Pearson reprezentowali Pan Marek Jakimowicz – Vice President Sales Pearson Central&Eastern Europe oraz Pani Beata Dudzińska. Powszechny Zakład Ubezpieczeń reprezentowali Pani Agnieszka Gocałek – Pełnomocnik Zarządu ds. Programów Partnerstwa Strategicznego oraz Pan Marcin Pierzynowski. Firmę LG reprezentował Pan Jacek Olszewski, firmę MobileBox reprezentowały – Pani Katarzyna Sobczak i Pani Joanna Kranz. Na uroczystości gościli także Rodzice uczniów naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie Pani Dyrektor Izabela Leśniewska powitała zaproszonych gości, firmy partnerskie projektu oraz uczniów. Podziękowała wszystkim za objęcie naszej placówki pilotażem projektu etornister. Przemawiający goście, min. prezydenci Miasta Radomia i przedstawiciele partnerów projektu wskazywali na potrzebę rozwoju technologicznego oświaty i zmianę sposobu edukacji.
Po wszystkich przemówieniach uczniowie klas trzecich zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali za to wyróżnienie. I wreszcie nastąpił moment przekazania tabletów Po uroczystości goście zwiedzili naszą szkołę podziwiając wyposażenie placówki.

Relacje foto z uroczystości

relacja na portalu cozadzien.pl