Charytatywny Koncert Wielkanocny organizowany przez Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego przeszedł już do historii.
W pierwszej części koncertu wystąpił zespół Frument Project, radomsko – krakowska formacja muzyczna. Muzyka natchniona kulturą najwyraźniej przypadła publiczności do gustu. Czteroosobowy, męski zespół zaprezentował żywe, jak i melancholijne utwory. Zespół Frument wystawił na licytację koszulkę z logo radomskiego Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”, którego działanie silnie wspiera. Na koszulce znalazły się także podpisy muzyków.
Zespół Gołcunecki był atrakcją drugiej części koncertu. Mistrzynie śpiewu i tańca wystąpiły w kolorowych, ludowych strojach i wykonały pełne emocji polskie pieśni ludowe.
W przerwie Koncertu wylicytowano dwie pisanki, wykonane ręcznie przez znane osobistości Radomia. Podczas licytacji pisanki sygnowanej przez premier Ewę Kopacz było emocjonująco. Czekano, z dobrym efektem na słowa: „1100 zł, sprzedane!”. Z kolei dwie pisanki wykonane przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego ostatecznie sprzedano za pokaźną kwotę 1000 zł. Licytację rozpoczynano od kwoty 100 zł. Przypomnijmy: pisanki powstały tydzień temu w Łaźni, w ramach świątecznej akcji „Stwórz Pisankę – Pomóż Dzieciom”.
Cieszą nas słowa Pana Prezydenta Radosława Witkowskiego, który podkreślił ogromną wagę tego koncertu i wyraził radość, że przyszło tyle osób, by wesprzeć dzieci z Caritas Pallotyńska.
Kwota zebrana w trakcie licytacji pisanek to 6 000 zł.

To nie koniec naszej zbiórki pieniędzy na wypoczynek letni dzieci z Caritas Pallotyńska. W Muzeum Wsi Radomskiej w najbliższą Niedzielę Palmową będziemy sprzedawać pozostałe pisanki.

Gorąco zapraszamy do Skansenu.
Opiekun Koła Wolontariatu:
Monika Witkowska