Jednym z elementów uczczenia Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole był Wiosenny Konkurs Piosenki Polskiej i Angielskiej.

Można było wykorzystać dowolny repertuar, byleby była to piosenka polska lub angielska. Nie ograniczano też inwencji uczestników, jeśli chodziło o to, kto będzie wykonywać utwór – mógł to być występ solo, w duecie czy zespole.
Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

1. Oddziały przedszkolne i klasy 1 – 3
  2. Klasy 4 – 6

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wykonawcy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Występy stały na wysokim poziomie, były solidnie przygotowane.

Uczestników w kategorii klas młodszych oceniało Jury w składzie: p. Magdalena Baranowska, p. Monika Witkowska i p. Katarzyna Albekier, które po ożywionej naradzie uhonorowało:
wyróżnieniem: klasę 3a za wykonanie utworu Nasza piosenka
miejscem 3. oddział przedszkolny 0d za wykonanie utworu Zakochany clown
miejscem 2. Wiktorię Figarska, Natalię Łukasik z klasy 3b za wykonanie utworu „Księżniczka” Sylwii Grzeszczak
miejscem 1. Emilkę Płońską, Maję Kryńską, Olę Masełek, Oliwię Włodarczyk z klasy 1c za wykonanie utworu „Kwiatki, bratki…”

Wykonawców w kategorii klas starszych oceniało Jury w składzie: p. Dyrektor Izabela Leśniewska, p. Iwona Wójcik, p. Mariola Czajkowska, które po równie burzliwej naradzie uhonorowało:
wyróżnieniem: Marcela Myrtę z klasy 6b za wykonanie utworu „Radioactive” zespołu Imagine Dragons
miejscem 3. Natalię Michalską z klasy 6a za wykonanie utworu „Nieodkryty ląd” Marty Podulki
miejscem 2. Julię Banaszkiewicz z klasy 5b za wykonanie utworu „Płynie czas” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Anastazja”
miejscem 1. Aleksandrę Farynę z klasy 5a za wykonanie utworu „One Moment in Time” Whitney Houston

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i zdobywcom poszczególnych nagród, gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom.

foto>> klasy młodsze – foto>>

Zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu.