W pierwszych dniach grudnia 2014 roku z okazji tradycyjnych „Mikołajków” społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji na rzecz młodzieży z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Zostały zebrane różnorodne materiały na zajęcia plastyczne dla dzieci (bloki rysunkowe, techniczne, papier kolorowy, bibuła, zeszyty, kredki, farby, ołówki, kleje, plastelina, itp.). Wszystkie dary zostały zapakowane i dostarczone do ośrodka. Pracownicy placówki byli ogromnie, ale mile zaskoczeni tą niespodziewaną wizytą i ilością zebranych materiałów.
Dyrekcja Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wystosowała na ręce Dyrekcji naszej szkoły specjalne podziękowanie dla całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dyrekcja PSP23 i organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Każdy nawet najmniejszy dar jest wyrazem dobroci i chęci niesienia potrzebującym, a wzruszenie i uśmiechy dzieci niech będą zapłatą za Państwa dobroć.