Kontakt z szeroko pojętą sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka. Z jednej strony może służyć jako bierna rozrywka, dająca odetchnąć od codzienności, wprawiając nasz umysł i ciało w stan relaksu. Z drugiej zaś jednak jest motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne, tak ważne i pomocne w życiu, a obecnie bardzo niedoceniane.
Koło Wolontariatu Pomocna Dłoń wychodząc naprzeciw sztuce zaprosiło największy w Polsce Objazdowy Teatr Lalek Pinokio dla dzieci z Nowego Sącza. Artyści pani Agnieszka i pan Radosław dnia 20.01.2015 roku zaprezentowali przedstawienie pt: „Jak Karolek został Papieżem”. Publiczność mogła poznać prawdziwą historię życia Papieża Polaka. Spektakl ukazał jego dzieciństwo, lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadawał wiele zabawnych i ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami widzowie tańczyli i śpiewali. Przedstawienie trwało 1 godzinę i dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Poprzez wspaniałą grę artystów każde dziecko mogło stać się aktorem, zagrać swoim uśmiechem, gestem w trakcie przedstawienia i z biernego stać się aktywnym widzem.
Wyrażamy ogromną wdzięczność dla Artystów Teatru Pinokio za to, że dostarczyli Naszym Dzieciom tylu pięknych wzruszeń… za darmo. By dotrzeć do Radomia wyruszyli z Nowego Sącza w środku nocy. Dziękujemy!

foto>>

Opiekun Koła Wolontariatu: