20 października 2014 r. odbył się Piąty Integracyjny Marsz im. bp. Jana Chrapka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5b, pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego. Marsz rozpoczął spotkaniem uczestników przed budynkiem Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, a jego trasa przebiegała ulicami: Armii Ludowej, Wyścigową, Jana Pawła II, aleją Józefa Grzecznarowskiego, Dowkontta, Romualda Traugutta, Adama Mickiewicza. Marsz zakończył się przed katedrą, gdzie wszyscy uczestnicy uczcili pamięć bp. Jana Chrapka, wypuszczając w niebo białe i niebieskie balony oraz składając kwiaty na grobie biskupa. W ramach podziękowania za udział w marszu, organizatorzy poczęstowali każdego z uczestników symbolicznym pączkiem.

foto>>