• W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej
  • Ważne:

W 2014 r. do otrzymania podręczników w 2014 r. uprawnione są nowe grupy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, tj. uczniowie:
• słabosłyszący,
• z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.

• Ważne:

W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2014 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie.

• O wyprawkę mogą ubiegać się również uczniowie poza kryterium dochodowym będący w trudnej sytuacji rodzinnej (uzasadnienie we wniosku).
  • Kwota dofinansowania będzie wynosić:

Uczniowie klasy II lub III: do 225 zł
Uczniowie klasy VI:do 325 zł
Uczniowie słabo słyszący, niesłyszący, słabo widzący, z upośledzeniem w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera: do 225 zł;
Uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w wersie wyżej: do 225 zł

• Należy pamiętać, że na chwilę obecną jest to projekt uchwały, w związku z tym należy monitorować bieżące ogłoszenia pojawiające się w szkole podczas wakacji. Wniosek o przyznanie dofinansowania można otrzymać w szkole.