Piękny, słoneczny dzień 25 czerwca 2014 r. zostanie na długo w pamięci dzieci z Hospicjum Królowej Apostołów, Caritas Pallotyńska i Naszych Uczniów.  To dzień wycieczki do Warszawy, zwiedzania Sejmu. A wszystko zaczęło się od chwili, kiedy przyjęliśmy zaproszenie do zwiedzenia Sejmu od Poseł RP pani Marzeny Wróbel, w czasie Tłustego Czwartku.

Do Warszawy dotarliśmy o godzinie 11.00. Byliśmy w ciągłym kontakcie z panią Wróbel, która już czekała na nas w Sejmie. Swoją wizytę w miejscu obrad Rządu rozpoczęliśmy od lekcji edukacyjnej na temat historii powstania Sejmu RP. Potem Pani Poseł przybliżyła uczestnikom wycieczki rodzaje władzy i zasady funkcjonowania Sejmu. Bogaci w wiedzę zasiedliśmy na galerii dla publiczności. Byliśmy świadkami obrad Sejmu prowadzonych przez wicemarszałka pana Marka Kuchcińskiego. Sytuacja wymagała skupienia, uwagi. Mieliśmy świadomość, że znajdujemy się w Urzędzie, w którym toczą się ważne dla nas wszystkich rozmowy.

Z Galerii ruszyliśmy na prawdziwe zwiedzanie. Oddaliśmy cześć Wszystkim Posłom, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej przy tablicy upamiętniającej ich czyny. Zwiedzaliśmy wszystkie korytarze, które mogliśmy oglądać do tej pory w telewizji. Mijaliśmy mnóstwo fotoreporterów, różne stacje telewizyjne, radiowe, przeprowadzające wywiady ze znanymi politykami, posłami. Superstacja zainteresowała się naszą grupą, poproszono nas o przedstawienie się, pytano czy zamierzamy zostać na dalsze obrady Sejmu, a Pani Poseł udzieliła w tym czasie krótkiego wywiadu.

Nastała pora obiadu. Pani Wróbel zaprosiła nas na poczęstunek do Restauracji Sejmowej. Patrząc na tak dużą liczbę Posłów, Ministrów przez moment zastanawialiśmy się czy nie oglądamy tego wszystkiego w telewizji. Jednak to złudzenie szybko minęło, ponieważ znani politycy podchodzili do stolików i witali się z nami, co było bardzo miłe.

Po konsumpcji niezwykle obfitego posiłku składającego się z obiadu dwudaniowego i lodów, przyszła pora na pożegnanie. Podziękowaliśmy Pani Poseł w imieniu Naszej Dyrekcji, księdza Artura Wierzbickiego – kierownika Caritas Pallotyńska i księdza Marka Kujawskiego – Opiekuna Hospicjum. Wręczyliśmy Podziękowania dla pani Wróbel, podpisane przez panią Dyrektor Izabelę Leśniewską, a także przekazaliśmy laurki wykonane przez Naszych Uczniów specjalnie dla Pani Poseł. Żegnając się z każdym z nas z osobna Pani Wróbel powiedziała, że takie gesty są dla niej bardzo ważne i wszystkie prace zawisną w jej gabinecie. Będziemy mogli się o tym przekonać, ponieważ dostaliśmy całoroczne zaproszenie.

Z Sejmu ruszyliśmy do ZOO. Ksiądz Marek Kujawski zorganizował dla nas Wszystkich bezpłatne wejście do Ogrodu Zoologicznego, za co serdecznie dziękujemy.

Po spacerze czekały na nas pyszne, świeżutkie bułeczki, rogale upieczone specjalnie dla nas przez panią Danutę Wojcieszek, właścicielkę piekarni, w liczbie 100. Z serca dziękujemy. Każdy dostał dodatkowo wodę, dar przekazany przez kierownika sklepu Biedronka, który został zainteresowany sprawą pomocy przez Mamę Naszej Uczennicy panią Ewę Pastuszkę i dodatkowo każde dziecko zostało obdarowane wodą przez Rodziców Naszej Uczennicy – państwo Maniak.

Potem wyruszyliśmy na Bemowo, do Bajkolandii, świata rozrywki, przygód, fantazji. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi około godziny 19, pomyśleliśmy o powrocie do Radomia. Ale to nie był koniec atrakcji. W Białobrzegach od godziny 19 czekała na nas wolna sala w Najpyszniejszej Lodziarni Państwa Gruszczyńskich. Przeprosiliśmy, że dojedziemy z opóźnieniem, ale dostaliśmy potwierdzenie, że nawet do godziny 22, jesteśmy oczekiwanymi gośćmi. Tak też poczuliśmy się, kiedy dotarliśmy tam około 20.15. Oprócz zakupionych lodów, dostaliśmy po jednej gałce gratis, Pan Gruszczyński przedstawił nam po krótce historię powstania Lodziarni, której początki sięgają roku 1938.

W Białobrzegach zadzwoniła do nas Pani Poseł pytała, czy szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do Radomia. Słysząc że jesteśmy nadal w trasie, bardzo się ucieszyła, że korzystamy z kolejnej atrakcji i poprosiła o przesłanie smsa potwierdzającego dotarcie do naszego miejsca zamieszkania.
W drodze powrotnej w autokarze, każdy dostał mały upominek, przekazany przez Wiceprezydenta Miasta Radomia Pana Krzysztofa Ferensztajna. Każdy z Rodziców został powiadomiony smsem o naszym przewidywanym powrocie, planowanym na godzinę 21.45. Spóźnieni… 2 minuty powróciliśmy do Radomia. Co najważniejsze oprócz licznych atrakcji, pogoda nas rozpieszczała. Słoneczko świeciło, ogrzewało promieniami, tak jak dobroć, którą nam ofiarowało tylu ludzi. Wszystkim z serca gorąco dziękujemy.

Uczestnicy byli pod czujną opieką: Wolontariuszek Hospicjum – Pań: Alinki Dutkowskiej i Moniki Gruszki, Wychowawczyń świetlicy socjoterapeutycznej – Pań: Anety Kozłowskiej i Karoliny Kocińskiej, a także Nauczycielek Naszej Szkoły – Pań: Marii Dusińskiej, Moniki Witkowskiej, Iwony Wójcik. foto>>