Na początku czerwca 2014 roku odbyły się zajęcia w ramach Małej Akademii Uczniowskiej. Zajęcia te zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klas szóstych i piątych pod kierunkiem nauczycieli matematyki, przyrody i wychowania fizycznego. Uczniowie pracując w 3 – 5 osobowych grupach przygotowali warsztaty dla uczniów klas trzecich. Ich zadaniem było wybranie odpowiedniego tematu, opracowanie scenariusza zajęć, przygotowanie potrzebnych pomocy dydaktycznych (modele, prezentacje multimedialne, karty pracy, mapki, itp.) oraz przeprowadzenie zajęć dla młodszych koleżanek i kolegów. Wszystko to odbywało się pod kierunkiem i zgodnie ze wskazówkami nauczyciela, ale z zapewnieniem uczniom dużej swobody w doborze zadań i metod pracy. W tym roku szkolnym odbyły się zajęcia z przyrody na temat własności wody i powietrza, z matematyki o bryłach obrotowych i siatkach sześcianów, z wychowania fizycznego gry i zabawy ruchowe oraz mini piłka siatkowa. Celem tych zajęć było wdrażanie do współdziałania w zespole, rozwijanie umiejętności informatycznych uczniów, rozwijanie pamięci, wyobraźni przestrzennej, myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania, wzbogacanie wiadomości na temat powietrza i wody, dostrzeganie i analizowanie sytuacji problemowych, wdrażanie do dbałości o sprawność fizyczną i prawidłowy rozwój oraz troski o zdrowie własne i innych. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem trzecioklasistów, którzy poprzez zabawę poznali nowe pojęcia, a szóstoklasiści mieli okazję wcielić się w role nauczycieli. foto1>>, foto2>>, foto3>>, foto4>>.