Dzień bez Papierosa

30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień bez Papierosa. Nasze włączenie się do akcji miało na celu zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych. Obchody Światowego Dnia bez Papierosa zostały poprzedzone pogadankami na lekcjach wychowawczych, zajęciami edukacyjnymi i warsztatowymi. (więcej…)

Konkurs Pięknego Czytania

27 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas 2 i 3 zorganizowany przez Mini Samorząd Szkolny. Każdą klasę reprezentowała trójka najlepiej czytających dzieci. Uczestnicy konkursu przygotowali do czytania własne krótkie teksty oraz losowali fragment tekstu, które oceniane były przez jury: p. Małgorzatę Janiszewską, p. Beatę Ruszkowską i s. Lidię Śpiewak. Jury brało pod uwagę poprawność czytania, tempo i intonację oraz dobór tekstu własnego. Foto>> (więcej…)

Kwestujmy dla dzieci

Koło Wolontariatu Pomocna Dłoń zwraca się z apelem o uczestnictwo w kwestach na terenie hipermarketu E. Leclerc w dniach 08.06.2014 i 15.06.2014 w godzinach od 11.30 do 18.00. Pozyskane w ten sposób fundusze zasilą środki przeznaczone na wypoczynek letni dzieci skupionych wokół Caritas Pallotyńska – Zespół Radom ul. Młodzianowska 124.
Wielkość serc Waszych jest ogromna i wiemy, że i tym razem nie będziecie obojętni i odpowiecie na apel, przyłączając się do akcji. Przydadzą się też na pewno dodatnie punkty z zachowania…
W imieniu Księdza Artura Wierzbickiego – kierownika Zespołu Caritas Pallotyńska składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zechcą poświęcić choćby krótką chwilę swojego wolnego czasu na uczestnictwo w kwestach.

Opiekun Koła Wolontariatu:
Monika Witkowska

O księżniczce Sindi i morskim potworze

W dniu 29.04.2014r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie Stara Baśń Romska „O księżniczce Sindi i morskim potworze” autorstwa Stanisława Stankiewicza i Małgorzaty Mielnickiej. Spektakl przygotowały nauczycielki Marlena Beresińska, Anna Kowalczyk, Jolanta Markwat i Marzena Głuch, z uczniami klas II, IV, V i VI. Uczniowie występujący: Daria Bernyś, Maja Bilska, Oliwia Chojnacka, Martika Chustecka, Aleksandra Faryna, Anna Kuźmińska, Justyna Nowak, Gabriela Sławomirska, Katarzyna Szczepaniak, Kinga Szczepańska, Nadia Winiarska, Alicja Faryna, Filip Balcerzyk, Nikodem Wiatrek, Marcin Stefański, Weronika Ciesak, Julia Głowińska, Marta Jarosz, Natalia Michalska, Joanna Pastuszka, Agata Tusiek, Natalia Spólna, Dominika Wach. (więcej…)