Dzień szalonych fryzur i wróżb andrzejkowych

Szalone fryzury – cuda z włosów i na włosach, od kitek, loczków, koczków po fantazyjne upięcia z przeróżnymi dodatkami: ołówki, kredki, mazaki, piórka, tasiemki, sprężynki, wałeczki i cała masa innych. A jeszcze to wszystko tonęło w kolorach tęczy – tego jeszcze w naszej szkole nie było. Uczniowie spisali się na medal, ale nie tylko oni. Pani dyrektor i Pan dyrektor oraz nauczyciele też w tym dniu zaszaleli z fryzurami, było na co popatrzeć i co podziwiać.

A że był to dzień andrzejkowy bez wróżb się nie obyło. I wróżyli sobie wszyscy: lał się wosk, by z jego odlewu wyczytać przyszłość, były wróżby z filiżankami, które podpowiadały kim zostanie się w przyszłości, wróżby z kleksów za pomocą powstałego obrazu (więcej…)

Warsztaty artystyczne w świetlicy

W świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne dla rodziców i dzieci. Za podstawowy cel zajęć przyjęto rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych. Nauczycielki zapoznały zainteresowanych z ciekawymi technikami plastycznymi, służącymi wykonaniu świątecznej choinki. Uczestnicy zajęć wykorzystując zaproponowane materiały, wykonali według własnej inwencji twórczej ozdobne drzewko. Wyjątkowa, świąteczna atmosfera warsztatów sprawiła, że ich uczestnicy spędzili niezapomniane chwile w gronie najbliższych.
Podczas warsztatów odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w konkursie form przestrzennych „Świąteczna choinka” oraz wystawa prac konkursowych. (więcej…)

Warsztaty artystyczne „Anioł z masy solnej”

Równolegle z zabawą Andrzejkową odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne. Kierowane były do rodziców, uczniów i nauczycieli. Tematem zajęć był „Aniołek” wykonany z masy solnej. Uczestnicy od nauczycieli prowadzących mogli dowiedzieć się jak wykonać masę solną, co można z niej wykonać, jak ją wypiekać oraz zdobić. Podczas modelowania figurki aniołka asystowały uczennice: Zosia Rylska, Jagoda Kubik i Adrianna Modrzejowska. Zajęcia bardzo podobały się, a zwłaszcza najmłodszym uczestnikom. Wszyscy wykonali piękne figurki aniołów według własnego pomysłu. foto>>

Zabawa andrzejkowa

Bardzo wesoła atmosfera panowała na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Mini Samorząd Szkolny dla uczniów klas 0 – 3. Na sali gimnastycznej zaroiło się od ślicznych wróżek, magów, duszków, upiorów i innych stworów.W trakcie imprezy oprócz tańców, odbył się pokaz umiejętności magicznych i cyrkowych JUST EDI SHOW, który spodobał się zarówno małym uczestnikom zabawy, jak i ich rodzicom. (więcej…)

Puść oczko do tradycji

Z czym kojarzy się Wam dzierganie na drutach? Z nudą i babcinym fotelem? Nic z tych rzeczy. Naszym uczennicom ta forma rękodzieła kojarzy się z najnowszymi trendami i sposobem na wyrażenie siebie.

Dnia 22 XI grupa chętnych uczennic z klas 3 i 5 wzięła udział w warsztatach robót na drutach pod hasłem: Puść oczko do tradycji. W trakcie zajęć dziewczynki zapoznały się z materiałami potrzebnymi do pracy, z nabieraniem oczek na druty, metodą robienia oczek prawych, lewych, a także oczek brzegowych. (więcej…)