„Mówimy po polsku, a nie po polskiemu”

Uczymy poprawnej polszczyzny – program „Mówimy po polsku, a nie po polskiemu”.

Dbanie o poprawną polszczyznę jest naszym obowiązkiem. Ponieważ polski język jest bardzo trudny i każdemu z nas zdarzają się gafy językowe, klasa 6a postanowiła na kole polonistycznym założyć własny program edukacyjny pod nazwą „Mówimy po polsku, a nie po polskiemu”. Zachęcamy do oglądania serii naszych programów na platformie oraz na YouTube kanał psp23.radom – klasa 6a i pani Mariola Czajkowska.

Nocne czytanie bajek

Wczoraj w naszej szkole odbyło się Nocne Czytanie Bajek, Baśni oraz Legend. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć imprezę o czytanie legend i podań regionalnych.
Od godziny 18.00 do 22.00 nauczyciele przebrani w czarodziejskie stroje czytali bajki i legendy dla dzieci. Przygotowano ciekawe propozycje książkowe. (więcej…)

Festiwal żywności

Obchody Światowego Dnia Żywności zgromadziły dzisiaj na sali gimnastycznej całą społeczność szkolną. Z uwagi na różne atrakcje, które towarzyszą obchodom tego dnia, nasza uroczystość nosi nazwę Festiwalu Żywności. Już po raz drugi mogliśmy się cieszyć tym świętem. (więcej…)

Wizyta w Schronisku

W związku z prowadzoną akcją w szkole Październik miesiącem dobroci dla zwierząt grupa chętnych dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Marzeny Skierczyńskiej wybrała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Podopiecznym schroniska przekazano karmę, koce, poduszki, kojce, zabawki. (więcej…)

Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 11 października o godz. 17.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęto od części artystycznej, którą poprowadziły uczennice z klasy 4b. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze, zaśpiewali piosenki. Oficjalną cześć rozpoczęto od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Po złożeniu przez uczniów przysięgi, Pani Dyrektor Izabela Leśniewska pasowała każdego pierwszoklasistę na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Po uroczystości obie klasy pierwsze pozowały do zdjęć.
Na zakończenie na uczniów klasy 1a czekał przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. foto>>