Europejski Dzień Języków

Od roku 2001, 26 września obchodzone jest święto języków obcych – Europejski Dzień Języków. Organizowane działania dotyczą wszystkich języków, w tym także języków migrantów i języków migowych. Europejski Dzień Języków zachęca do uczenia się języków przez całe życie w celu samorealizacji, pełnego uczestnictwa w społeczeństwie Europy oraz rozwoju zawodowego.
Święto wielojęzyczności to również doskonała okazja do zabawy. W całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami obcymi: spektakle, zabawy dla dzieci, koncerty, konkursy językowe, audycje radiowe i programy telewizyjne, (więcej…)

Wernisaż „Krzyk pamięci”

Z inicjatywy Karoliny i Karola Kwiatkowskich – asystentów edukacji romskiej w Łaźni przy ul. Traugutta, 6 września odbył się wernisaż „Krzyk pamięci” poświęcony holokaustowi Romów.

W nocy z 2 na 3 sierpnia 1944 roku w komorach gazowych w niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau życie straciło 2897 Romów – dzieci, kobiet i mężczyzn. Romowie stanowili pod względem liczebności trzecią grupę deportowanych do KL Auschwitz po Polakach i Żydach. Łącznie w obozie życie straciło 21 tysięcy Romów.

Ekspozycję przygotowała pani Jolanta Markwat, wykorzystując (więcej…)

Spotkanie z policjantem

Dzieci z klas zerowych i pierwszych spotkały się z policjantem ruchu drogowego p. Mirosławem Guzińskim. Przypomniał on uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pokazał znaki drogowe, na które szczególnie powinni zwracać uwagę. Bardzo spodobał się uczniom zaprezentowany pokaz kierowania ruchem drogowym oraz pokazywane akcesoria policyjne. foto>>

Rozpoczęcie roku szkolnego