8 marca dzieci z klasy 2a spędziły w manufakturze „Słodka Robotka”. Zanim przekonały się jak w magiczny sposób bez użycia maszyn wyrabia się kolorowe karmelki, spotkały się z grawerem, który opowiedział o swoim zawodzie, o tym, że grawerstwo to jedna z najdawniejszych technik zdobienia wyrobów artystycznych np. szkła. Wykonał także kilka wgłębień o różnej głębokości, przekroju i kształtach. Dopiero potem nastąpił pokaz produkcji karmelu, degustacja ciepłego cukierka, a następnie wykonanie własnych lizaków. Na oczach dzieci powstawały małe arcydzieła w czterech kolorach, wyłącznie z naturalnych składników, czyli od momentu wylania gorącego karmelu na stalowy stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, własnoręcznego formowania wzoru aż do ozdobnego pakowania gotowego wyrobu.

foto>>

Marzena Skierczyńska